Jak se zapojit do projektu?

Napadá Vás nějaký námět v rámci projektu ŽIVÉ MILEVSKO – SMART REGION? Chcete být součástí projektu? Napište nám, budeme rádi za Vaše příspěvky a názory.


Výzva pro občany

Chtěli bychom touto cestou požádat občany milevského regionu, kteří znají nějakou zajímavou cyklotrasu v okolí Milevska, aby se s námi podělili a představili nám ji. V první řadě budeme vybírat trasu pro rodinné cyklovýlety. Trasa by měla být vedena po trasách mimo komunikace s celkovou délkou od 10 do 20 km v rovinatém až mírně zvlněném terénu. Mimo komunikace je myšleno po přírodních (polních, lesních) cestách. Součástí by měl být i uměle vybudovaný dovednostní (trialový) úsek v délce cca. 1 km, kde by si děti (možná i rodiče) mohli vyzkoušet jízdu na kole po různých površích, vodou, klopených zatáčkách, brždění, opravu kola atd.

Další trasy v rozsahu cca 150 – 200 km bychom rádi vyhledávali v návaznosti na napojení cyklotras z vltavotýnska a pootavskou stezku s důrazem na představení krásné krajiny kolem Milevska a okolních obcí. Trasy by opět měly být vedeny po lesních a polních cestách a měly by být rozděleny do kategorií dle cyklistických možností a dovedností:

1. Turista – v lyžařské terminologii zelená

2. Rekreační cyklista – modrá

3. Sportovní cyklista – červená

4. Závodní trasa – černá

Budeme rádi za jakékoliv náměty. Všechny trasy si s vámi projedeme a ty vybrané budou zaneseny do map a pokud budete chtít, mohou například nést Vaše jméno.

Vít Král – hlavní koordinátor projektu